Są one małe, trudne do wytępienia i bardzo wytrwałe. Oto jak pozbyć się tych niepożądanych gości.
2. Regularnie używaj środków przeciw owadom.
Najskuteczniejsze będą aerozole, które zapobiegają przekształcaniu się
larw pcheł w dorosłe osobniki. Wnikają one we włókna dywanu, gdzie larwy
się rozwijają.
- Obszary, które nie są narażone na bezpośrednie działanie światła słonecznego – pchły uwielbiają wilgotne i chłodne miejsca
- Meble tapicerowane – podnieś wszystkie poduszki
- Szczeliny wokół listew przypodłogowych i szafek – tam prawdopodobnie znajdują się jaja i larwy pcheł
- Gdy worek od odkurzacza będzie już pełny, zamknij go w plastikowej torbie na śmieci i od razu wyrzuć. W przeciwnym wypadku pchły mogą wyskoczyć z worka i ponownie zagnieździć się w mieszkaniu.
- Wybierz odpowiedni szampon przeciw pchłom. Nie stosuj konwencjonalnych środków owadobójczych (pyretryny, permertyna, d-limonen, chloropiryfos czy karbaryl). Mogą one podrażnić skórę zwierzęcia oraz domowników.
- Najpierw umyj szyję pupila, dzięki temu pchły podczas kąpieli nie przeskoczą na jego głowę.
- Zastosuj produkty, które zabijają pchły, dostępne w postaci obroży, aerozoli lub środków doustnych. Czasami obroże mogą podrażnić skórę zwierzęcia lub są one nieskuteczne. Udaj się wówczas do weterynarza, który przepisze ci mocniejsze i bardziej skuteczne środki. Nanosi się je zazwyczaj na kark zwierzęcia i działają nie tylko przeciw pchłom, ale również robakom, które mogą znajdować się w przewodzie pokarmowym psa lub kota.
- Nieskuteczne produkty: witamina B1, drożdże, obroże ziołowe, urządzenia ultradźwiękowe.
Polecam obrożę przeciwpchelną ! |
- Odkurzaj regularnie co drugi dzień – pchły mogą uodpornić się na działania środków owadobójczych, dlatego regularne odkurzanie pomoże zachować ci nad nimi kontrolę.
- Regularnie koś trawnik.
- Co najmniej raz w tygodniu pierz posłanie swojego psa w gorącej wodzie z mydłem.
Wskazówki
- Żeby sprawdzić, czy pies/kot nie ma pcheł użyj grzebienia z gęsto rozstawionymi zębami przeznaczonego specjalnie do tego celu. Pchły pokryte są włoskami, które ułatwiają im przyleganie do futra żywiciela. Dzięki tego typu grzebieniowi, pchły nie mogą prześliznąć się między jego ząbkami i w prostszy i skuteczny sposób można je usunąć. Zwykły grzebień lub szczotka nie usuną wszystkich pcheł.
- Jeśli używasz jakiekolwiek środków chemicznych, przestrzegaj instrukcji na opakowaniu.
- Upewnij się, że wszyscy – zwłaszcza dzieci – myją ręce przed jedzeniem. Higiena jest bardzo ważna w przypadku opanowania domu przez pchły.
Kiss & Hug
sweet_dziewuszka
Ja używma fiprexu i uważam ze to dosyć dobry środek. Na pewno lepszy niż obroże, poza tym jego działanie nie zmniejsza się po myciu
OdpowiedzUsuń